Milan-Inter, tubimet në San Siro: Policia heton pesë tifozë zikaltër të turpshëm. Rrahën një kuqezi!

Në 21 Shkurt, në funksion të derbit të kampionatit Milan-Inter, qindra tifozë u mblodhën në sheshin para stadiumit.

Grumbullime jo të rregullta janë zhvilluar afër San Siro, duke pasur parasysh se problemi Covid ka rregulla mjaft të qarta për ndalimin e mbledhjes në grupe e turma, madje edhe jashtë.

Tifozët e Milanit dhe Interit, të cilët janë detyruar të mos shkelin brenda stadiumeve për muaj të tërë, demonstruan për nder të ekipeve të tyre përkatëse pasionin. Sidoqoftë, duke krijuar rrezikun e infeksioneve të mëtejshme të koronavirusit.

Siç shkruan Gazzetta dello Sport sot, policia shikoi videot që datojnë që nga ajo ditë për të kuptuar ecurinë e ngjarjeve.

Midis orës 11 dhe 14 të dielën 21 Shkurt, shumë njerëz, nga të dy përkrahësit, u dyndën te portat e San Siro. Në veçanti, u identifikuan rreth njëzet mbështetës, të gjithë sanksionohen rregullisht sipas rregulloreve anti-Covid në fuqi.

Për më tepër, Digos dyshohet se po heton pesë tifozë të Interit, të cilët (siç raportohet edhe nga disa imazhe video) dyshohet se sulmuan një burrë të veshur me një shami të Milanit me shkelma dhe grushte në rrugët pranë stadiumit Meazza.

Veprimi i dhunshëm u filmua drejtpërdrejt nga një banor lokal dhe u botua në media të ndryshme sociale.

Në këtë mënyrë, Digos ishte në gjendje të shikonte filmin dhe të vinte në lëvizje hetimin për të ndëshkuar autorët e sulmit të turpshëm dhe frikacak.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu