Milan insiston per Carrasco, por UEFA mund ta bllokoje!

Merkato e Milan qe pas blerjes se Paqueta eshte e ngrire, drejtuesit kuqezinj kane disa alternativa per merkaton ne hyrje por per momentin jane ne faze pritjeje derisa te kete nje sqarim me UEFA.

Nje nga profilet qe ndiqet me shume eshte lojtari belg Ferreira Carrasco lojtari qe luan ne Kine me Dailan ka deshire te rikthehet ne Europe dhe Milan do ishte zgjedhja e duhur per te. Ndermjetes midis dy klubeve po mundohen te bindin ekipin kinez te lere te lire lojtarin ne forme huazimi me te drejte blerjeje duke ditur dhe deshiren e lojtarit per tu rikthyer ne europe.

Lojtari perfiton 10 milion euro ne sezon dhe i duhet te heqe dore nga nje pjese e saj, por nje problem tjeter eshte dhe interesimi i skuadrave angleze si Arsenal apo dhe Man Utd edhe pse Milani ka qene skuadra e pare e cila eshte interesuar seriozisht per lojtarin!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu