Milan, ideja e fundit për në mbrojtje kushton vetëm 2 mln euro!

Merkato e transferimeve të Milanit ka përparësinë për të forcuar sulmin, por do të ketë edhe lëvizje në mbrojtje, duke pasur parasysh që shumë lojtarë nuk janë të sigurt për të ardhmen e tyre.

Mendoni për kapitenin Alessio Romagnoli, kontrata e të cilit pritet të skadojë në 2022 dhe për momentin nuk duket se do të rinovohet.

Mbrojtësi paraqiti kërkesa shumë të larta për rrogën dhe menaxhmenti po reflekton se çfarë të bëjë.

Nuk dëshiron ta humbasë me zero, por ta kënaqësh është pothuajse e pamundur në këtë periudhë.

Pastaj është Fikayo Tomori. Anglezi i lindur në 1997 i ka bindur të gjithë, por e drejta e blerjes prej 28 milion euro nuk është ende e sigurt.

Në çdo rast, pra, Milan do të ketë nevojë për të paktën një afrim të ri nga tregu i transferimeve.

Një djalë i ri me perspektivë, i cili mund të arrijë me një kosto të ulët dhe të japë garanci të tanishme dhe të ardhshme.

Me sa duket, Paolo Maldini dhe Frederic Massara kanë identifikuar tashmë se kush mund të jetë përforcimi i duhur.

Ai luan te La Spezia, duke bindur në këtë sezon, pavarësisht se ishte përvoja e tij e parë në Serie A.

Sipas Gazzetta dello Sport, në fakt, Milani synon Martin Erlic, kroati i lindur në 1998.

Gjatë vitit, Erlic ka treguar se ai është gjithashtu shumë i mirë teknikisht, si dhe ka një fuqi fizike me të vërtetë të rëndësishme.

I gjatë 193 cm, është i vështirë për tu mposhtur në kontraste fizike.

Për momentin, në fakt, vlerësimi i tij është 2 milion, por është i destinuar të rritet shumë shpejt.

Për më tepër, duhet t’i kushtojmë vëmendje Sassuolo, i cili ende ka 50% të kartonit nga një shitje në të ardhmen dhe e cila, për këtë arsye, mund të vendosë ta marrë atë me gjysmën e çmimit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu