Milan, ide nga Ekuadori për të fuqizuar mesfushën!

Milani nuk po mendon vetëm për afrimin e një mbrojtësi qendror dhe një zëvendësi të Ibrahimovic. Klubi po mendon gjithashtu për të marrë një mesfushor të ri.

Në orët e fundit, emri i Moises Caicedo, i lindur në vitin 2001 i cili luan në Ekuador me Independiente del Valle, po qarkullon në media.

Lojtari amerikanojugor është ndjekur për disa kohë nga skautët kuqezi dhe muaj më parë ishte gjithashtu në “orbitën” kuqezi.

Gazetari ekuadorian Marco López Castillo përsëriti interesimin e Milanit, i cili megjithatë nuk është klubi i vetëm në garën për Caicedo.

Në fakt, lista e skuadrave që e duan gjithashtu përbëhet nga Manchester United, Leipzig, Ajax, West Ham dhe Alaves.

Në pole pozicion është Manchester United, të cilët janë të vetmit që tashmë kanë programuar një takim për të provuar akordin.

Mesfushori 19-vjeçar do të marrë parasysh mundësitë e tij për të ardhmen e tij para se të marrë një vendim. Independiente del Valle shpreson në një ankand për të marrë sa më shumë nga shitja e xhevahirit të saj.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu