Milan, i padëshiruari pranë lamtumirës: klubi tërheq fanelën e tij nga dyqani zyrtar

Milani po lufton jo vetëm me blerjet, por edhe me shitjen e ndryshme. Drejtuesit kane nxjerre te dera për të përshëndetur Samuel Castillejo, Tommaso Pobega dhe Andrea Conti.

Nëse është e vështirë për spanjollin të gjejë strehim, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për dy të tjerët…

Në fakt, nuk mungojnë klubet italiane të interesuara për Conti dhe Pobega, por shumë varet nga vullneti i tyre dhe gjithashtu nga formula e transferimit.

Sa i përket mbrojtësit të djathtë, Sampdoria është në pole position për të, duke qenë se trajneri i Sampdoria është Roberto D’Aversa. Tekniku e njeh shumë mirë Contin; ai e stërviti atë së pari në Lanciano dhe më pas te Parma sezonin e kaluar.

Milani dëshiron ta shesë, duke pasur parasysh kontratën që skadon në vitin 2022. Pritet oferta e duhur, me Maldini dhe Massara që shpresojnë të fitojnë 5-6 milionë euro nga shitja.

Dhe ndërkohë, klubi kuqezi ka dërguar një sinjal të qartë se Andrea Conti nuk është më pjesë e projektit teknik të Milanit.

Siç u theksua nga CalcioMercato.com, Milani ka tërhequr fanellën me numrin 14 që i përkiste Andrea Conti nga dyqani online. Një sinjal i qartë, shumë i qartë se si lojtari po largohet tani. Pritet vetëm marrëveshja më e përshtatshme.

Photo LaPresse – Spada April 10 , 2021 Parma Italy Soccer A.C. Milan- Season 2020-2021 – Serie A Parma vs Milan In the pic: Theo Hernandez andrea conti PUBLICATIONxNOTxINxITAxFRAxCHN Copyright: xSpada/LaPressex

Për t’i shtuar dozës – përveç përjashtimit të Contit nga skuadrat për ndeshjet kundër Real Madrid dhe Panatinhaikos – padyshim që ekziston dëshira e qartë e Milanit për t’u përqëndruar te Alessandro Florenzi, mbrojtësi i djathtë i zgjedhur nga Maldini dhe Massara për të zëvendësuar largimin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu