Editorial – Milan i Gattuso ka 5 pike me pak se Milani i Montelles sezonin e kaluar!

Ne momentin me te mire te skuadres po ndodh ajo me e keqja qe mund te ndodhte, rrezikohet te perseritet sezoni kaluar por me 240 milion euro me shume te harxhuar ne merkato. Merkato e madhe nuk prodhoi ate qe pritej ne 31 gusht ne momentin kur u mbyll merkato ate hap te madh qe u premtua.

Me humbjen ndaj Benevento Milan eshte 5 pike me pak sesa kishte sezonin e kaluar kur sezonin e kaluar ishte bere nje merkato e varfer me 28 milion euro te harxhuar  dhe me lojtare te huazuar.

Kaluar dhe nga Atalanta ne kete moment Milan do ta niste serish sezonin ne korrik ne para eliminatoret e Europa League kuptohet nqs nuk fiton Kupen ndaj Juventus.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu