Milan, hera e parë e Messias. Ibra i befason të gjithë në Milanello!

Nesër në mbrëmje do të jetë një betejë në Bergamo midis Atalantës dhe Milanit, dy skuadra që luftojnë për në krye të tabelës dhe të cilat shoqërohen nga një rivalitet i madh i qytetit. Por dje, përveç stërvitjes dhe përqendrimit të zakonshëm në fushë, kishte vend edhe për një moment festimi në selinë e Milanit.

Zlatan Ibrahimovic i befasoi të gjithë dhe festoi ditëlindjen e tij të 40 -të dy dite perpara. Arsyeja? Ai donte të përfshinte të gjithë Milanello -n, madje edhe punëtorët e magazinave, kopshtarët, sekretariatin dhe të gjithë punëtorët që punojnë çdo ditë në qendër të Carnago.

Një gjest që ndikoi në mjedisin dhe shokët e skuadrës. Në fakt, të Dielën, ditën e ditëlindjes së tij të 40 -të, Ibra nuk mund ta kishte festuar atë në Milanello sepse skuadra do të niset për në Bergamo…

Gjithashtu pasditen e djeshme, për herë të parë në një muaj, Junior Messias u pa në fushë me pjesën tjetër të grupit. Për brazilianin ishte seanca e parë stërvitore me ekipin që kur zbarkoi në Milano në ditën e fundit të tregut të transferimeve, dhe ai shpreson të kthehet në listën e skuadrës së Stefano Piolit.

Për ndeshjen e nesërme Tonali po luan një fanellë titullari me Bennacer, ndërsa Kessie duhet të jetë titullar. Në sulm Rebic përpara Giroud.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu