Milan, hapa përpara për Kaio Jorge! Detajet e fundit

Është një Milan gjithnjë e më i huaj që do të fillojë sezonin e ri, në 23 gusht kundër Sampdoria, për javën e parë të Serie A.

Nënshkrimet e fundit, gjashtë, me statusin zyrtar të Brahim Diaz, nga ana tjetër, nuk lënë asnjë dyshim.

Sandro Tonali është i vetmi italian në goditjet e Maldinit dhe Massara: përveç mesfushorit të Brescia, në fakt, një spanjoll, një anglez, Fikayo Tomori dhe 3 francezë, Giroud, Maignan dhe Ballo-Touré (ai gjithashtu ka pasaportë senegaleze) por tregu nuk ka mbaruar akoma.

Sidoqoftë, në listën e blerjeve të drejtuesve kuqezi, vazhdojnë të jenë kryesisht lojtarë të huaj.

Tjetri që do të kalojë portat e Milanello mund të jetë Warren Bondo, i lindur në 2003 nga Franca dhe pjesë e Nancy, por sidomos dhe Kaio Jorge.

Vëmendja përqendrohet kryesisht te sulmuesi i Santos.

Lojtari ka një kontratë që skadon më 31 dhjetor dhe në mënyrë të pashmangshme ka tërhequr vëmendjen e shumë ekipeve.

Ndër më të interesuarit është sigurisht Milani, i cili do të donte të siguronte klasën e vitit 2002 duke e vendosur përkrah Zlatan Ibrahimovic dhe Olivier Giroud.

Siç u tha në orët e kaluara, Milani do të kishte rrëmbyer tashmë një “po” të lojtarit, falë punës me agjentët e tij.

Rossonerët – siç nënvizon Tuttosport, në stendat e lajmeve këtë mëngjes – janë gati të vendosin 7 milion euro në tryezë, për të fituar garën me ekipet e tjera të interesuara dhe për ta sjellë menjëherë brazilianin në Milanello.

Madje, edhe për agjentin është arritur një paraakord komisioni me 5 mln euro në dorën e tij.

Nuk ka mungesë të klubeve në Kaio Jorge: Juventus dhe Napoli janë vetëm disa nga skuadrat që do të dëshironin sulmuesin e ri brazilian.

Rossonerët duan të nguten, afër kësaj jave, për t’iu kushtuar qëllimeve të tjera.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu