Milan, gati oferta për xhevahirin francez për “të djegur” konkurrencën e madhe!

Në vitet e fundit, futbolli francez është bërë një minierë e pashtershme talentesh, deri në atë pikë sa Didier Deschamps ka lënë lojtarë vendas të cilët do të kishin qenë titullarë në pothuajse të gjitha ekipet kombëtare që do të marrin pjesë në Kampionatin Evropian të ardhshëm.

Amine Adli nuk është në mesin e tyre, por ka të ngjarë të bëhet një shtyllë e ciklit tjetër Under 21 vjeç.

Lindur në vitin 2000, xhevahiri i Toulouse po josh  të mëdhenjtë e gjysmës së Evropës: në muajt e fundit Leicester, Bayer Leverkusen, Arsenal, Borussia Dortmund, Marseille dhe mbi të gjitha Milani kanë lëvizur, gjë që dëshmon edhe një herë se është e pranishme në kampionët e mundshëm.

Afati i fundit 2022 – Adli është një krijues shumë fleksibël, i cili mund të luajë përgjatë vijës së frontit. Me këmbë të majtë, ai u emërua lojtari më i mirë i Ligue 2 falë 8 golave ​​dhe 7 asistimeve të tij, gjë që dërgoi Toulouse në play-off (humbi më vonë) kundër Nantes.

Kontrata që skadon në 2022 mund t’i bëjë gjërat më të lehtë për kuqezinjtë: klubi transalpin kërkon mbi 10 milion, por Maldini dhe Massara synojnë ta mbyllen për rreth 8 milion dhe tashmë kanë arritur një marrëveshje me djalin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu