Milan gati 4 largimet e para nga skuadra!

AC Milan's defender Luca Antonelli celebrates on February 7, 2015 during an Italian Serie A football match Juventus vs. AC Milan at the Juventus Stadium in Turin. AFP PHOTO / MARCO BERTORELLO (Photo credit should read MARCO BERTORELLO/AFP/Getty Images)

Pas mbarimit te sezonit do behen dhe bilancet e vitit dhe programi per sezoni e ri. Priten largime po ashtu dhe afrime, emra qe lakohen si Suso apo Donnarumma edhe pse jane pergenjeshtruar nga drejtuesit mbeten gjithmone ne pikepyetje.

Po largimet e para do jene lojtaret qe nuk hyjne ne planin e Gattuso per sezonin e ardhshem, po kush jana ata?

Emrat e pare jane Mauri, Antonelli, Gomez dhe Abate. Mauri nuk ka luajtur fare kete sezon dhe eshte emri pare drejt largimit.

Antonelli edhe pse ka dhe nje vit kontrate me ardhjen e Strinic nga Sampdoria per lojtarin nuk ka me vend te kuqezinjte.

Gomez eshte serish ne tratativa me Boca Juniors gjithcka eshte rene parimish dakort dhe lojtari paraguajan pret vetem perfundimin e sezonit per ti thene lamtumire kuqezinjve.

Ndersa persa i perket Abate ka shprehur deshiren per tu larguar ne kampionatin amerikan te futbollit, ndoshta te miku i tij Zlatan Ibrahimovic!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu