Milan, “fosfori” Bennacer: me gjeometritë e tij është në qendër të lojës kuqezi. Tundimi…

Thua derbi dhe menjëherë mendon për Ibrahimovic. Padyshim që suedezi, në një mënyrë apo në një tjetër, do të jetë ndër protagonistët, por ka edhe lojtarë të tjerë që do të kenë një rol themelor.

Një nga këta, për shembull, është Ismael Bennacer, i cili do të ketë një detyrë të dyfishtë: të ndalë manovrat sulmuese të Interit dhe të vendoset në kabinën e regjisë.

Siç raportohet nga Tuttosport, mesfushori algjerian pati një rritje eksponenciale vitin e kaluar. Milani mund ta kishte shitur tashmë këtë verë për të marrë një fitim të konsiderueshëm kapitali, por i rezistoi tundimit.

Për shkak se Ismael është një shtyllë e ekipit të Pioli, një element pothuajse thelbësor në tabelën e shahut kuqezi.

FOSFOR – Bennacer është në qendër të lojës së Milanit me gjeometritë e tij. Ish-futbollisti i Empolit garanton vrap dhe ekuilibër, agresivitet dhe zgjidhje.

Me pak fjalë, fosfor i pastër për mesfushën e “Djallit”, një repart që duhet të jetë i patëmetë dhe të djersitet shumë në ndeshjen kundër “kushërinjve” të Interit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu