Milan Femminile njeh kundërshtarin e Champions League. Nis aventura kuqezi (rregullorja)

Është gati të fillojë aventura evropiane e Milan Femminile.

Vajzat e Maurizio Ganz gjithashtu arritën një kualifikim historik në Champions League, duke u pasuar më pas nga djemtë e Stefano Piolit.

Sot shorti u mbajt në Nyon dhe kuqezinjtë u çiftuan me Zurich.

Ndeshja e vetme – në një vend ende për t’u përcaktuar – është planifikuar për në 18 gushtin e ardhshëm.

Nëse është i suksesshëm, Milani do të luajë me fituesin e ndeshjes Hoffenheim-Valur.

Formula e raundit të parë – siç thuhet në faqen zyrtare të klubit- parashikon katër mini-turne me eliminim të drejtpërdrejtë (në një vend, ende për t’u përcaktuar) të përbërë nga dy gjysmëfinale, një finale e vendit të tretë/katërt dhe Finalja e madhe.

Fituesit e kësaj të fundit hyjnë në raundin e dytë, hapi i fundit – me ndeshjet brenda dhe jashtë – për të hyrë në fazën e grupeve me 16 skuadra.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu