Milan-Eintracht Frankfurt, operacion i radhës me Hauge të përfshirë? Një japonez te kuqezinjtë

Milani shfleton emrat dhe vlerëson të gjitha hipotezat në merkato, me synimin për të përforcuar repartin e avancuar dhe për të zëvendësuar Hakan Calhanoglu me profilin më të përshtatshëm.

Me kalimin e mundshëm në 4-3-1-2, roli i mesfushorit sulmues gjithashtu do të merrte një rëndësi edhe më të madhe, dhe përfshirja e një kampioni do të ishte e nevojshme në këtë pikë.

Aktualisht Djalli ka Krunic të vetëm në gjendje të plotësojë rolin, nga karakteristikat, por padyshim që pret kthimin zyrtar të Brahim Diaz.

Mes shumë emrave që po qarkullojnë në këto orë për rolin e fantazistit, është shtuar një që vjen nga Bundesliga.

Hipoteza lind nga interesi i fortë i Eintracht Frankfurt për Jens Petter Hauge. Djalli ka refuzuar propozimin e parë të gjermanëve për norvegjezin e datëlindjes 1999, por marrëdhëniet midis dy klubeve janë të shkëlqyera (siç e konfirmoi operacioni Andre Silva-Rebic) dhe negociatat mund të vazhdojnë ende me përfshirjen e një lojtari.

Prandaj emri i Daichi Kamada, mesfushor sulmues 25-vjeçar japonez, titullar i Eintracht dhe pjesë e ekipit kombëtar japonez, është shfaqur në horizont.

Vlerësimi i tij është rreth 25 milion euro, por operacioni duket i mundur vetëm me përfshirjen e Hauge si një homolog, i cili për pasojë do të ulte ndjeshëm shpenzimet.

Norvegjezi në fakt vlerësohet nga menaxhmenti i Rossonerëve në 15 milion.

Kontrata e Kamada skadon në qershor 2023. Eintracht e kishte marrë atë në verën e vitit 2017 nga japonezët e Sagan Tosu për pak më shumë se një milion e gjysmë.

Pasi u dërgua për të fituar eksperiencë në Belgjikë te Sint Truiden, mesfushori u rikthye në Bundesliga, ku më në fund shpërtheu: 32 paraqitje dhe 5 gola në sezonin e kaluar.

Milani mendon për këtë dhe shton emrin e tij në ato të Vlasic, Isco dhe Ziyech.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu