MILAN E KA SERIOZISHT, TENTATIVË KONKRETE PËR DIEGO COSTA-N

Në pritje të firmës së shumëpërfolur të Zlatan Ibrahimovic, Milani vazhdon të ndjekë merkaton e pikave internacionale. 

Kuqezinjtë do donin të siguronin një tjetër sulmues, që të mund edhe të alternohet edhe të luajë krah Ibra-s në sezonin e ardhshëm.

Sipas portalit spanjoll, Todofichajes.com, Milani e ka seriozisht për Diego Costa-n.

Tani kanë ardhur konfirmime direkte.

Duket se Milani ka kontaktuar drejpërdrejtë ekipin e Costa-s dhe drejtuesit e Atletico-s.

“Colchoneros” duan të fitojnë buxhet dhe ta shesin sulmuesin e vitit ‘88 gjatë këtij sezoni merkatoje.

Një rast për Milanin që mund të sigurojë kështu një bomber të rangut të lartë përveç rinovimit të Ibrahimovic.

Alternativa pas Diego Costa-s mbetet gjithmonë Moise Kean, sulmues i Everton i propozuar nga Mino Raiola në mbledhjet e fundit.

Duhet kuptuar edhe sa para mendon të investojë Milanin për një lojtar të parë për kampionatin e ardhshëm.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu