Milan, dy formula për De Paul. Atletico e ka seriozisht, por Maldini qëndron në garë

Sigurisht nuk është e re që Rodrigo de Paul është kandidati numër një për të zëvendësuar Hakan Calhanoglu. Turk vazhdon të heshtë në lidhje me ofertën e bërë nga Milani. 4 milion euro për sezon – plus çdo shpërblim – ndoshta nuk do të jenë të mjaftueshme për ta mbajtur atë në radhët kuqezi.

Natyrisht, ka ultimatum prej 1 jave dhe turku duhet të kthejë përgjigje, sipas “Sky Sport”. Milani nuk do të presë në pafundësi.

Dhe siç ndodhi në rastin e Gianluigi Donnarumma, Milani, i lodhur duke pritur për asgjë, tashmë është duke kërkuar zëvendësimin ideal.

Duhet një mesfushor sulmues të fortë teknik me një vizion të shkëlqyeshëm të lojës, dhe i cili gjithashtu gjen golin.

Të gjitha karakteristikat që Milan gjen te Rodrigo De Paul, argjentinasi që po çmend Atletico Madrid dhe Juventus. Rodrigo, pas pesë vitesh te Udinese, duket i gatshëm të kërcejë në cilësi. Zbarkimi në një ekip të madh me siguri do të arrijë këtë verë, por destinacioni nuk dihet ende.

Për pretendentët, pengesa kryesore është kostoja e kartonit të lojtarit, 35 milion euro. Ofertat e bëra deri tani nga Atletico Madrid duket se janë refuzuar nga pronari Pozzo.

Milani ka një strategji shumë specifike në mendje e cila përfshin përfshirjen e një homologu. Sportmediaset tregoi për këtë në edicionin e tij të sotëm.

Sipas asaj që Claudio Raimondi i tha Sportmediaset sot, 35 milion që Udinese kërkon për De Paul rëndojnë në synimet e Milanit për ta blerë atë. Milani para së gjithash do të priste të bënte para në sajë të shitjeve të disa tepricave, të tilla si Laxalt dhe Conti të cilët do të kthehen nga huazimi.

Pastaj, strategjia më e synuar për të blerë De Paul është përfshirja e Jens Petter Hauge. Norvegjezi, i cili ka pasur pak hapësirë ​​që kur është blerë nga Bodo / Glimt, ka dyfishuar vlerën e tij në treg.

Milan e bleu atë për 5 milion euro, dhe tani vlerësohet në 12 milion. Në paraqitjet e tij të pakta, Hauge gjithsesi u tregua me disa lojëra të shquara dhe gola të mirë, dhe Udineses i pëlqen shumë profili i tij.

Kjo është arsyeja pse ai përcaktohet si njeriu kryesor për çështjen De Paul. Milani, duke përfshirë Hauge në marrëveshje, mund të kursejë disa miliona.

Por, “Il Gazzettino” sot shkruan se kuqezinjtë po ndjekin edhe rrugën me bonuse si në rastin e Tonalit, duke zbutur kërkesat e Udinese.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu