Milan Djalo per te ardhmen!

Milan ka tashme ne duar talentin e Sporting Lisbona Djalo i cili neser duhet te firmose kontraten dhe ti bashkohet Primavera te Mario Giunti. Lojtari luan ne qender te mbrojtjes dhe mund te luaje dhe ne krahun e djathte, karakteristikat e tij me te mira jane nderhyrjet e shpejta sidomos ne luften ne ajer, ka nje te djathte te forte dhe teknik. Sipas Gazzetta dello Sport lojtari duhet te permirsohet ne faullet pasi eshte shume impulsiv, per lojtarin ishin ne gare dy skuadrat e Manchester si dhe Lazio!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu