Milan dhe Inter vendosin per stadiumin e ri!

Milan dhe Inter sot kane depozituar ne Bashkine e Milanos projektin me ri te perbashket per Stadiumin e ri te qytetit te Milanos. Ky ishte hapi i pare i marre nga te dy klubet per ndertimin e stadiumit prane San Siro nje stadium modern me 5 yje me standartet nderkombetare.

Nje stadium prej 60.000 mije spektatoresh dedikuar vetem sportit te futbollit, shopping, argetimit, muze dhe te jete i hapur 365 dite ne vit per te gjithe tifozet dhe turistet. Behet fjale per nje projekt i cili do te kushtoje 1.2 miliard euro dhe qe do te jete nje nga stadiumet me modern ne Europe. Investimi do te jete i ndare nga te dy klubet dhe mendohet se do te rrise te ardhurat 10 here me shume se sa arrijne te marrin per momentin te dy klubet milaneze.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu