Milan dhe Inter lufte dhe ne merkato!

Sipas La Reppublica Milan dhe Inter ndezin motorret per merkaton, emrat e perfolur jane Barella Cagliari dhe De Paul i Udinese. Per argjentinasin e Udinese Inter duket ne avantazh ndaj kuqezinjve dhe kane me shume mundesi te nenshkruajne ne qershor nje kontrate me mesfushorin me pasaporte italiane.

Per Barella lufta eshte me e ashper pasi Chelsea eshte gati te shpenzoje 50 milion euro per kartonin e lojtarit pasi Sarri eshte nje simpatizant i mesfushorit, por eshte vete lojtari i cili nuk deshiron te largohet nga Italia ku Milan dhe Inter por dhe Napoli jane ne gare per sherbimet e lojtarit edhe pse 50 milion euro eshte nje shifer e larte per financat e klubeve italiane – shkruan La Reppublica!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu