Milan, dëmtimi i Kessie: data e pritshme e kthimit!

Demtimi i Franck Kessie ishte lajm i keq për Stefano Pioli. Trajneri mezi priste të kthehej në punë me “Presidentin”, por vetëm pas dy ditësh në Milanello ai hasi një problem fizik.

Mesfushori nga Bregu i Fildishtë, pasi u kthye nga pushimet pas Olimpiadës, u dëmtua: analizat treguan një shtrirje të vogël të muskulit, kështu që nuk pritet një ndalesë e gjatë.

Kishte shumë pritje për të parë “Presidentin” në fushë përsëri në rolin e tij si mesfushor i çiftuar me Ismael Bennacer, por Kessie u detyrua të humbasë edhe ndeshjen e fundit miqësore kundër Panathinaikos.

Duke pasur parasysh ndalimin e detyruar, Franck pritet të nënshkruajë atë rinovim fatal të kontratës që po alarmon shumë tifozët kuqezi.

Për të mbrojtur veten nga mungesa e lojtarit të tyre kryesor, Milani përshpejtoi negociatat per Yacine Adli dhe tymi i bardhë mund të mbërrijë këtë javë.

Sidoqoftë, mos u shqetësoni, Presidenti do të kthehet së shpejti. Ai duhet të kthehet në fushë së bashku me Zlatan Ibrahimovic, pikërisht në ndeshjen e kampionatit kundër Lazios pas pushimit për ekipet kombëtare, më 12 shtator.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu