Milan-Dalot, ESPN jep lajmin e mirë për “Djallin”!

Manchester United mund ta shesë përgjithmonë Diogo Dalot. Klubi anglez – siç raportohet nga ESPN – po kërkon një mbrojtës të ri të djathtë, i cili mund të luajë për vendin me Wan Bissaka. Ky lajm mund t’i japë shpresë Milanit.

Në fakt, blerja e një mbrojtësi tjetër do t’i mbyllte përfundimisht dyert lojtarit portugez, mbi të cilin kuqezinjtë do të donin të vinin bast.

Maldini dhe Massara pëlqejnë Dalot, i cili në seancën e fundit të tregut të transferimeve shfrytëzuan rastin për ta afruar atë me formulën e huazimit dhe tani – në kushtet e duhura – ata do të ishin të gatshëm ta merrnin atë plotësisht.

Deri më tani, futbollisti 20-vjeccar ka ofruar shfaqje të luhatshme, duke provuar të jetë më efektiv, siç pritej, përpara sesa prapa.

Cilësia e Dalotit sigurisht nuk është në diskutim dhe Milani do të dëshironte të vazhdonte ta synonte atë dhe sinjalet që vijnë nga Anglia janë shenjë e mirë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu