Milan-Crotone, lista zyrtare! Jashtë Bennacer dhe Tonali, kthehen Calha dhe Gabbia

Stefano Pioli ka publikuar listën e lojtarëve të thirrur për ndeshjen kundër Crotone, e planifikuar për nesër në San Siro, në orën 15.00, për javën e 21-të të Serie A.

Për këtë rast, Milani do të duhet të bëjë ende pa shumë lojtarë. Mendohej se urgjenca kishte mbaruar, por nuk është kështu: në fakt, përveç Kjaer dhe Brahim Diaz, kuqezinjtë gjithashtu do të duhet të bëjnë pa Bennacer dhe Tonali, të cilët nuk rrezikohen.

Algjeriani nuk ka dëmtim por broshnit dhe pak temperaturë ndaj gjendja e tij nuk është optimale. Në anën tjetër, Tonali ndjen dhimbje dhe në këmbën e tij dhe gjithashtu do të ruhet për të mos ndërlikuar situatën.

Kthene Hakan Calhanoglu dhe Matteo Gabbia përsëri në dispozicion të trajnerit.

Portierë: A. Donnarumma, G. Donnarumma, Tătărușanu.

Mbrojtës: Calabria, Dalot, Gabbia, Hernández, Kalulu, Romagnoli, Tomori.

Mesfushorë: Çalhanoğlu, Castillejo, Hauge, Kessie, Krunić, Meïte, Saelemaekers.

Sulmues: Ibrahimović, Leão, Maldini, Mandžukić, Rebić.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu