Milan-Chelsea, jo vetëm Giroud! Del në skenë lojtar i padëshiruar nga Tuchel

Milani është duke kërkuar edhe një merkato mundësish duke qenë se vetë Ivan Gazidis e tha këtë gjë në intervistën e gjatë për Corriere della Sera.

Megjithatë, sigurisht që niveli i ekipit duhet rritur me elementë të tjerë cilësorë dhe – nëse largohet Calhanoglu – një fantazist të shkëlqyer.

Pikërisht për rolin e fantazistit ka disa emra, përveç tashmë të diturve De Paul dhe Ilicic.

Hakim Ziyech është një nga lojtarët që mund të largohet nga Chelsea në verë, duke pasur parasysh performancën jo të shkëlqyeshme që ai kishte që kur ka ardhur Thomas Tuchel.

Siç raportohet nga Daily Mail, mesfushori maroken do të kishte përfunduar në fokusin e Napolit dhe Milanit.

Luciano Spalletti është një admirues i shkëlqyeshëm i lojtarit, i cili ndër të tjera mund të mbërrinte me shifra të subvencionuara pasi ai do të lehtësohej nga Dekreti i Rritjes.

Në fakt, duke paguar më pak taksa për rezidentët e huaj që vijnë për herë të parë në Itali dhe kanë ndër mend të jetojnë për të paktën 2 vite.

LIVERPOOL, ENGLAND – MARCH 04: Thomas Tuchel, Manager of Chelsea greets Hakim Ziyech of Chelsea as he is substituted off during the Premier League match between Liverpool and Chelsea at Anfield on March 04, 2021 in Liverpool, England. Sporting stadiums around the UK remain under strict restrictions due to the Coronavirus Pandemic as Government social distancing laws prohibit fans inside venues resulting in games being played behind closed doors. (Photo by Chelsea Football Club/Chelsea FC via Getty Images)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu