Milan cfare do te ndodhe tani?

Kjo eshte pyetja e miliona tifozave kuqezi ne 24 oret e fundit vendim i cili do te merret ne mesin e qershorit.

Sipas Gazzetta dello Sport Fassone ka deklaruar disa here se per rifinancimin e klubit jane tre mundesi dhe MR Li duhet te vendose se ke do te zgjedhe pasi dhe afati fundit eshte ne tetor por dhe nese kjo ndodh ne Gjykaten qe do te marre vendimin ne qershor nuk dihet sa do ta marrin parasysh kete gje pasi mund te marrin parasysh vetem dokumentat qe UEFA ka paraqitur.

Drejtuesit kuqezi ishin mbeshtetur shume dhe te Fondi Elliot por dhe kjo si duket nuk i mjaftoi drejtuesve te UEFA. Edhe nese kalon ne duart e Elliot serish nuk do te mjaftone pas UEFA kerkon nje Shoqeri stabile dhe jo vetem per pak kohe me shikim per ta shitur serish – shkruan Gazzetta dello Sport

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu