“Milan-Calhanoglu ende larg. Prioriteti kuqezi është një tjetër tani!”

Duke folur me një editorial në Tuttomercatoweb.com, gazetari Nicolò Ceccarini foli për strategjitë e Milanit në treg në seancën e ardhshme të transferimit.

Këto janë fjalët e tij: “Milan dhe Calhanoglu janë gjithnjë e më të larg. Negociatat për rinovimin e kontratës po vazhdojnë gjithashtu sepse distancat midis kërkesës dhe ofertës janë të rëndësishme. Mesfushori aktualisht fiton rreth 2.5 milion euro dhe do të donte të arrinte dyfishin.

Milan mund të shkojë deri në 3.5 milion euro.Tani duhet të kuptojmë strategjinë e kompanisë sepse nëse gjërat do të mbesin kështu ndoshta një shitje në tregun e janarit mund të konsiderohet tashmë.

Të them të drejtën, një hipotezë shumë e vështirë. Maldini dhe Massara kanë filluar të kërkojnë për të ardhmen.

Szoboszlai mbetet një zgjedhje e parë, por vlerësimi është shumë i lartë. Prioriteti sot për Milan është një mbrojtje qendrore, për të cilën ka një buxhet për janar”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu