Milan-Bruzh nisin kontaktet per Groeneveld!

Pas Piatek drejtuesit kuqezinj hedhin syte nga talenti i Bruzh hollandezin Groeneveld sulmuesi i djathte i cili eshte ne xhiron e kombetares hollandeze vleresohet rreth 10 milion euro dhe duke pare formen jo te mire qe po tregojne si Castillejo po ashtu dhe Calhanoglu lojtari hollandez do te ishte alternative e mire.

Nje tjeter i ri ne syte e drejtuesve kuqezinj pas Djalo, ashtu si eshte folur ditet e fundit se Milan do te kete me shume drejtimin nga te rinjte e talentuar pasi kjo eshte dhe idea e Gazidis. Per Groeneveld bisedimet jane te hapura dhe cmimi lojtarit eshte ne parametrat e Fair Play Financiar.

Talenti hollandez eshte i demtuar qe prej tetorit dhe tani rikthehet pas demtimit, demtimi la pas ecurine e mire te lojtarit i cili ka bere debutimin dhe me kombetaren hollandeze ndaj Gjermanise dhe duke shenuar golin e tij te pare me tulipanet, i shpejte teknik i ri dhe me ardhme Groneveld eshte lojtari qe i duhet kuqezinjve!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu