Milan bën blerje nga stafi teknik i Interit

Milan dhe Inter janë shpesh tërhequr për Sandro Tonali-n.

Siç raporton Il Corriere dello Sport, ka një lëvizje në stafin teknik që shënon një kalim nga zikaltrit në kuqezi.

Giuseppe Bellistri, Analizues i të dhënave të fitnesit pwr lojtarwt, ka lënë Interin për të punuar përkrah Stefano Piolit.

Pas pesë viteve në Appiano Gentile, profesionisti ka zgjedhur Milanin.

Klubi kuqezi tregon edhe njëherë si pikë për t’u përmirësuar në çdo aspekt, duke kuruar çdo detaj minimal.

Të kurojë detajet, do të jetë detyrë e Bellistri, që do të lexojë të dhënat teknike për të përmirësuar pritshmëritë e lojtarëve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu