Milan-Bakayoko, zbulimi i gazetarit: “Nuk e besoj, prioriteti tani është një tjetër dhe kujdes nga miqësorja me Realin”

Në kanalin e tij në YouTube, Carlo Pellegatti bëri azhornimin e radhës mbi merkaton e Milanit. Nën lupë, në këto orë, Tiemoué Bakayoko rikthehet emri i nxehtë.

Sipas Sky Sport, një takim me Chelsea është planifikuar për të diskutuar mesfushorin.

Një hipotezë që nuk e bind aspak gazetarin e mirënjohur: “Milani nuk po operon në sipërfaqen e detit por më poshtë -fillon Pellegatti -.

Tani drejtuesit e klubit po mendojnë të heqin apo shesin lojtarët e tepërt, ndërsas për sa i përket blerjeve, kam dëgjuar për kontaktet e para për Bakayoko … Nuk e besoj, ata më thonë të rri i qetë, sepse është një emër në fund të gushtit.

Nuk mendoj se Milani do të flasë me Chelsea. Milani pret një telefonatë nga anglezët në fund të gushtit: “A jeni të interesuar për Bakayoko?”

Duke u kthyer te Bakayoko, ka shumë të ngjarë që ai të bëhet një emër konkret – siç e kemi shkruar disa herë – nga mesi i gushtit.

Mos nxitoni, me bindjen se marrëveshja mund të përfundojë vetëm në kushtet e Milanit, në huazim me të drejtën e blerjes.

Për momentin do të vazhdohet të testohet çifti Sandro Tonali dhe Tommaso Pobega: Pioli po pret sinjale pozitive nga ndeshja kundër Real Madridit. Provat bindëse gjithashtu mund ta largojnë përgjithmonë Bakayoko”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu