Milan-Atletico, takim edhe jashtë fushe! Nga Spanja: Mund të nisin negociatat për transferimin në janar

Përditësime të rëndësishme në lidhje me merkatos së Milan vijnë nga Spanja, ku duket se drejtuesit tashmë kanë filluar kontaktet me një klub të madh për të siguruar performancën e një mesfushori me shumë përvojë.

“Interes i fortë nga klubi”, raporton gazeta spanjolle por edhe “një ide që ngacmon lojtarin, atë të bashkimit me klubin kuqezi”. Prandaj, duket se ekzistojnë të gjitha parakushtet për të kaluar negociatat: megjithatë, këto janë shifra lehtësisht të qëndrueshme për arkën e Milanos…

Sipas raporteve nga elgoldigital.com, mesfushori meksikan Hector Herrera po largohet nga Atletico Madrid, me klubin që tashmë ka nisur dhe intensifikuar kontaktet me Milanin për shitjen e tij.

Kontrata e Herrera skadon në qershor 2022, dhe kostoja e kartonit është rreth 7 milion euro. Ky nuk është një emër i ri, pasi ish -Porto tashmë është afruar me Milanin në disa raste në seancat e mëparshme të transferimit dhe po flitej gjithashtu ditët e fundit si një zëvendësim i mundshëm i Kessie.

Celta Vigo dhe Valencia janë gjithashtu në gjurmët e tij, por si lojtari ashtu edhe Atletico preferojnë kuqezinjte. Në rast të dështimit të Franck për të rinovuar, Herrera gjithashtu mund të arrijë në Milano në tregun e janarit me gjysmën e çmimit normal të blerjes (pra 3.5 milion).

Gjithashtu sipas faqes që raporton lajmin, Herrera do të ishte i lumtur të zbriste në Itali dhe në veçanti në Milano: për të do të ishte një përvojë e re, me Piolin i cili do të pajtohej me blerjen e tij pasi ai është një lojtar me shumë përvojë në fushë. ndërkombëtare.

Kush e di se dy klubet, të cilët do të përballen me njëri -tjetrin në Ligën e Kampionëve nesër në mbrëmje, nuk do të shfrytëzojnë rastin të flasin për te nisur negociatat zyrtarisht.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu