Milan -Atletico Madrid, reagimet e kuqezinjve në rrjetet sociale – FOTOT

Tregojne shume fytyrat dhe fjalët e lojtarëve kuqezi pas humbjes së pamerituar në Ligën e Kampionëve kundër Atletico Madrid mbrëmë. Kjo mund të kuptohet nga postimet e ndryshme të publikuara në mediat sociale nga të njëjtët protagonistë të ndeshjes.

Një prej tyre është Theo Hernandez, i cili shkruan në Twitter: “Ne meritonim më shumë, por për fat të keq shkoi kështu! Tani te përqendrohemi menjëherë në betejën tjetër ”.

Kjo është e drejtë, sepse tani Atalanta po vjen dhe Milani duhet të përqëndrohet në këtë ndeshje të rëndësishme të Serie A.

Edhe Leao, protagonist me golin e momentit 1-0 dhe traversën e bujshme që do të kishte hedhur në erë San Siro, donte të thoshte fjalën e tij: “Më vjen keq për rezultatin, por jam krenar për shokët e skuadrës. Faleminderit të gjithë tifozëve për mbështetjen, Forca gjithmonë Milan!”.

Në vend të kësaj, Ismael Bennacer përdor një fjalë: “Frustrim…”, shkruan algjeriani. Mesfushori u votua më i miri i ndeshjes një vleresim absolutisht i merituar pas një fillimi të keq të sezonit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu