Milan-Atletico Madrid, ja çfarë bëjnë tani protagonistët e ndeshjes së vitit 2014

Milani kthehet për të luajtur një ndeshje të Ligës së Kampionëve në San Siro më shumë se 7 vjet e gjysmë pas herës së fundit.

Ishte 19 shkurt 2014 dhe – ironi e fatit – përpara ishte gjithmonë Atletico Madrid i Diego Simeone.

Çfarë bëjnë sot protagonistët kuqezi që ate mbrëmje luanin per Milanin? Le ta zbulojmë falë analizës së thelluar të Sky.

Abbiati: është partner dhe CEO i Gate32, një koncesionare e Harley Davidson, pasi kishte qenë menaxher i ekipit të Milanit në sezonin 2017/18

De Sciglio: sot ai luan për Juventusin

Rami: luaj për Troyes sot

Bonera: asistent teknik i Stefano Piolit

Emanuelson: sot ai luan për Utrecht

De Jong: pa ekip pas përvojës së fundit te Al-Shahania

Essien: është ndihmës trajner te Nordsjaelland

Taarabt: luan për Benfica sot

Poli: sot ai luan te Antalyaspor

Kaka: promovuesi për të pritur Kupën e Botës FIFA 2026 në Orlando. Ai shpesh bashkëpunon me FIFA -n dhe do të donte të ndiqte një karrierë menaxheriale në futboll

Balotelli: sot ai luan për Adana Demirspor

Abate: trajneri i Milanit Under 16 vjeç

Pazzini: është një komentator televiziv dhe po studion për t’u bërë trajner

Konstant: sot ai është një lojtar, drejtor sportiv dhe konsulent te As Esterel

Seedorf: ai është një komentues televiziv dhe një trajner pa ekip, pas përvojës së tij të fundit në krye të Kamerunit

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu