Milan-Atletico, drejton bilbili turk: dy precedentë me kuqezinjtë në Champions!

Cuneyt Cakir do të jetë gjyqtari i Milan-Atletico Madrid, ndeshja e ditës së dytë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve UEFA 2021/2021. Bilbili 44-vjeçar turk, i lindur në Stamboll, tashmë ka drejtuar dy skuadrat në të kaluarën.

Me kuqezinjte ka dy precedente të mëparshëm:

20 gusht 2013, PSV Eindhoven-Milan 1-1 në ndeshjen e parë të turit eliminator te Ligës së Kampionëve. Goli i Milanit u shënua nga Stephan El Shaarawy.

26 nëntor 2013, Celtic-Milan 0-3 në një ndeshje të grupit H të Ligës së Kampionëve. Ricardo Kakà, Cristian Zapata dhe Mario Balotelli shënuan.

Me Colchoneros ka tre precedentë të Cakir:

3 maj 2016, Bayern Munich-Atletico Madrid 2-1 në ndeshjen e dytë të Ligës së Kampionëve.

10 maj 2017, Atletico Madrid-Real Madrid 2-1 gjithmonë në ndeshjen e dytë të Ligës së Kampionëve.

27 Shtator 2019, Atletico Madrid 1-2 Chelsea në një ndeshje të fazës së grupeve të së njëjtës kompeticion UEFA.

Bilanci për Milanin është një fitore dhe një barazim, ndërsa Colchoneros me gjyqtarin turk kanë grumbulluar një sukses dhe dy humbje.

Do të shohim se si do të shkojë përplasja në San Siro, me shpresën se drejtimi i garës është më i miri i mundshëm.

Për kuqezinjtë, të cilët humbën ndaj Liverpool, do të ishte e rëndësishme të merrnin një rezultat pozitiv kundër skuadrës së Diego Simeones.

Në mënyrë që të synohet kualifikimi për raundin e 16 -të. Do të nevojitet një super performancë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu