Milan, afron një rinovim: ndoshta tashmë gjatë pushimit kombëtar!

Në shtëpine kuqezi rinovimet jane ceshtja me e nxehte. Klubi thirret të zgjidhë kontratat e atyre që kanë qenë protagonistët absolut të dy viteve të fundit, për t’u konsideruar padyshim më shumë se pozitivë.

Midis këtyre rinovimeve ekziston edhe një shumë i rëndësishem, pikërisht kontrata e teknikut Stefano Pioli. Rinovimi i trajnerit emilian – kontrate e cila skadon qershorin e ardhshëm – tani është vetëm çështje kohe sepse vendimi tashmë është marrë.

Deri më tani nuk ka pasur asnjë takim me Maldini dhe Massara, por nuk ka asnjë pengesë sepse trajneri dhe menaxhmenti kanë të njëjtat ide se si të vazhdojnë të rrisin ekipin brenda këtij projekti.

As nuk mund të përjashtohet që kjo mund të materializohet tashmë gjatë pushimit për ekipet kombëtare.

Pioli aktualisht fiton 2.3 milion euro në vit plus bonuse dhe, i etur për të vazhduar me Milanin, është vetëm duke pritur për një telefonatë.

Milani ka një klauzolë të njëanshme për të zgjatur marrëveshjen me trajnerin deri në vitin 2023, por ata me siguri do të flasin për këtë së pari me personin në fjalë.

Ditët kur Rangnick kërcënoi vendin e tij janë zhdukur prej kohësh: Pioli bindi të gjithë dhe tani stoli i tij nuk është në pyetje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu