Milan, afron një rinovim: gati kontrata me opsion 2+1!

Situata e rinovimeve te Milani ka ngecur, edhe pse nga klubi janë duke provuar të bëjnë diçka me hapa të vegjël, natyrisht nisur nga prioritetet dhe pa e shkelur me të dyja këmbët buxhetin…

Ka disa situata të sikletshme por sigurisht që rinovimi i parë që mund të vijë është ai i një lideri si Simon Kjaer.

Deklaratat e orëve të fundit nga mbrojtësi danez nuk kanë bërë gjë tjetër veçse konfirmojnë atë që dihet: një takim mes palëve do të jetë i mjaftueshëm për të vënë lapsin në letër. Vullneti i të dyve është të vazhdojmë së bashku.

E pamundur të heqësh dorë nga lojtari, i cili mbi të gjitha, së bashku me Zlatan Ibrahimovic, shënuan pikën e kthesës së Djallit. Personaliteti, karizma dhe klasa, brenda dhe jashtë fushës që bëjnë diferencën.

Kjaer është për të gjithë një nga kapitenët e Stefano Piolit te Milani, do të ishte një mëkat i pafalshëm të vendosësh të bësh pa të.

E njëjta gjë vlen edhe për qendrën daneze e cila e gjeti dimensionin e tij në Milano, duke arritur të shprehej në formën e tij më të mirë, siç nuk kishte bërë kurrë më parë. Vazhdimi së bashku është zgjedhja më e mençur.

Ka të ngjarë që rinovimi i tij së shpejti të vihet në axhendë nga Maldini Massara, i cili së pari do të donte të zgjidhte çështjet që lidheshin me Franck Kessie dhe Alessio Romagnoli.

Ndërkohë, vetëm konfirmimet mbërrijnë nga Spanja: edhe TodoFichajes.com, raporton se si nënshkrimi i Simon Kjaer është vërtet i afërt. Sipas portalit, mbrojtësi danez i lindur në 1989 do të ishte gati të nënshkruante një kontratë dyvjeçare, me një opsion për të tretin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu