Mexes mbush 39 vjeç! Dy golat më të bukur në 5 sezone kuqezi (VIDEO)

Philippe Mexes mbush 39 vjeç sot. Ish-mbrojtësi qendror francez, i cili gjithashtu veshi fanellën e Milanit për 5 sezone në karrierën e tij, tani është një ish-futbollist.

Mexes luajti për Milanin nga viti 2011 në 2016, duke luajtur gjithsej 114 ndeshje dhe duke shënuar 7 gola.

Me kuqezinjtë ai fitoi një Super Kupë të Italisë. Por, sigurisht që ka dy gola tepër të rëndësishëm në karrierën e tij me Milanin.

Ai në fushën e Sienës (1-2) që i dha tri pikët vendimtare Milanit për të shkuar në Champions League në vitin e fundit të Allegrit në stoin kuqezi.

Por, sidomos, ai në grupet e Champions League ndaj Anderlecht, me roveshatë…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu