“Metodat anti-stres”, Tuttosport zbulon grumbullimin kuqezi të Stefano Piolit. Axhenda e verës

“Pa grumbullim, por me Pioli gjithsesi është e vështirë”, titullon Tuttosport, duke analizuar “metodat anti-stres” të kuqezinjve…

Programi i punës përfshin seanca dy orëshe, gjatë të cilave pjesa fizike alternohet me atë teknike.

Duke mos bërë kampin klasik të trajnimit, ato në Milanello janë seanca stërvitore me intensitet të lartë, me stafin e kuqezinjve që shpresojnë të kenë disa fitime në drejtim të performancës gjatë vitit.

Të enjten 8 korrik, Milani filloi përgatitjet verore për sezonin 2020/2021 dhe kalendari i miqësoreve gradualisht po merr formë.

Është e rëndësishme për ekipin e Stefano Pioli të përgatitet mirë në funksion të një viti që përfshin gjithashtu një kthim në Champions League.

Duhet të jenë gati nga çdo pikëpamje për një konkurs kaq të nivelit të lartë. Puna në Milanello duhet të jetë perfekte.

Vitin e kaluar grumbullimi u zhvillua përpara për shkak të parapërgatitjeve të Ligës së Evropës, këtë herë fillimi i Rossonerëve në sezon është më normal dhe shpresohet që të ketë edhe më pak lëndime.

Për momentin, ekziston siguria e katër ndeshjeve miqësore.

E para është planifikuar për të shtunën 17 korrik në Milanello, ku Milani do të përballet me Pro Sesto pas dyerve të mbyllura.

Ekipi lombard luan në Serie C dhe gjithashtu përfshin Christian Maldini, djali i Paolo dhe vëllai i Danielit. Starti në 17:00.

Më 31 korrik në orën 21:00 Rossoneri do të shkojë në Francë, pikërisht në Côte d’Azur.

Në kalendar ka një ndeshje në Allianz Riviera, stadiumi i Nicës. Klubi francez ka emëruar Christophe Galtier, trajnerin që fitoi Ligue 1 të fundit si trajner i Lille.

Jean-Clair Todibo luan në ekip, mbrojtës qendror që  Milan ishte përpjekur të merrte në janar 2020. Lojtari i atëhershëm i Barcelonës, megjithatë, refuzoi transferimin dhe preferoi Schalke.

Në mbrëmjen e 4 gushtit, djemtë e Pioli do të luajnë kundër Valencia në stadiumin Mestalla. Skuadrat do të garojnë për Trofeun Naranja. Siç parashikohet nga gazeta AS, prania e një maksimumi prej 3000 personash në tribuna duhet të pritet për shkak të kufizimeve për shkak të emergjencës Covid-19.

Në ekipin e drejtuar nga Pepe Bordalas është edhe një italian, mbrojtësi Cristiano Piccini.

E katërta miqësore e planifikuar për tani është ajo e 14 gushtit kundër Panathinaikos. Do të luhet në Itali, pikërisht në stadiumin Nereo Roço në Trieste. Gjithashtu në stafin e ekipit të Athinës është një italian, sulmuesi Federico Macheda.

Milan-Pro Sesto: 17 korrik në ora 17:00, Milanello

Nice-Milano: 31 korrik në ora 21:00, Allianz Riviera

Valencia-Milan: 4 gusht (ora për tu përcaktuar), Mestalla

Milan-Panathinaikos: 14 gusht (ora për tu përcaktuar), Nereo Rocco

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu