Mesazhi i qartë nga Brahim Diaz dhe… Zidane! Strategjia e Milanit

Nuk dihej se si ai mund të performonte pas një sezoni me pak hapësirë ​​te Real Madrid, por Brahim Diaz po bën përshtypje pozitivisht.

Shfaqjet e tij janë promovuar deri më tani dhe ka kënaqësi në mjedisin e Milanos.
Stefano Pioli e ka lavdëruar vazhdimisht playmakerin spanjoll për sa mirë ka hyrë në Milanello, duke kuptuar shpejt mekanizmat e ekipit dhe duke arritur të tregojë cilësitë e tij. Nuk ishte e dhënë që ai mund të kishte një ndikim kaq pozitiv në një kohë të shkurtër, por ish-lojtari i Manchester City ka treguar shumë përkushtim si dhe talent.

Gjëja e vetme e gabuar në lidhje me Brahim Diaz është formula e transferimit të tij. Në fakt, Milani arriti të merrte vetëm një huazim të thatë nga Real Madrid.

Kjo do të thotë që kuqezinjtë të vlerësojnë një lojtar për një ekip tjetër. Por duhet thënë se Paolo Maldini fitoi nga klubi i Madridit gatishmërinë për të diskutuar një blerje të mundshme të 21-vjeçarit nga Malaga.

Edhe një rinovim i huazimit nuk duhet të përjashtohet. Sipas asaj që u konfirmua nga gazeta Tuttosport, vlerësimi i Brahim Diaz sot është rreth 25 milion euro.
Kohët e fundit lojtari i ri tha se ishte i lumtur me fanellën kuqezi, ai po gjen hapësirë ​​dhe ka mundësinë të tregojë vlerën e tij.
Deklarata që mund të ndihmojnë një negociatë të mundshme me Real Madrid, sepse vullneti i djalit do të ketë akoma një peshë.
Milani ka marrëdhënie të shkëlqyera me Edoardo Crnjar, një agjent që mbështet babanë e Brahim Diaz në menaxhimin e lojtarit. Mund të ketë vend për përpjekje për të mbajtur ish-Manchester City, veçanërisht nëse skuadra kuqezi kualifikohet për në Ligën e Kampionëve të ardhshme dhe si pasojë përfiton nga çmimet e pasura të UEFA-s.
Dhe në rast të lamtumirës së Hakan Calhanoglu, vetë spanjolli mund të jetë një konfirmim i rëndësishëm për të ardhmen e Milanit.

Vëmendja, megjithatë, mbetet për Zinedine Zidane, i cili po vlerëson performancën e Brahim Diaz dhe mund të kërkojë një kthim të talentit në Spanjë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu