MERKATO/ Thauvin nuk do të rinovojë me Marsejën, Milani në aksion

Florian Thauvin ka kohë që është në bllokun e shënimeve të Milanit.

Sulmuesi francez është gati të lërë Marsejën në këtë sezon të merkatos.

Kontrata skadon pas më pak se një viti dhe nuk ka dëshirë nga ana e futbollistit për të vazhduar me Marsejën: vullneti i tij në fakt, duket se është zbarkimi në Itali.

Në ditët e fundit si në Francë ashtu dhe në Itali është përfolur për një interesim të fortë nga ana e Atalantës, në kontakt të vazhdueshëm me ekipin e futbollistit dhe të klubit, për të gjetur një marrëveshje.

Por nuk mbaron me kaq: siç sjell Le10Sport, Milani mund të jetë akoma mes skuadrave në garë, si Inter dhe Roma që nuk kanë hequr dorë asnjëherë nga Thauvin.

Një hipotezë e fundit për francezin vjen nga Premier League: duket se është edhe një klub anglez në kërkim të tij, për të cilin nuk bëhet i ditur emri.

E lehtë të mendohet që Marseja të heqë dorë nga lojtari i saj pa një shifër afër 20 milionë euro./milanclubalbania.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu