Merkato – Strinic pershendetet me Milan.. drejt largimit dhe Laxalt!

Ne konferencen e fundit per shtyp Paolo Maldini u shpreh se jane drejt largimit dy mbrojtesa krahu dhe doli qe kishte te drejte. Sot largohet mbrojtesi i pare kroati Strinic i cili pothuajse nuk luajti fare me fanellen kuqezi pervcse ndonje miqesore. Nje blerje e cila rezultoi e deshtuar por qe me largimin e tij Milan arrin te kurseje te pakten 2 milion euro ne sezon.

Por jo vetem Strinic, drejt largimit eshte dhe Laxalt i cili ka 2/3 oferta nga Franca dhe ne Itali nga Atalanta e cila eshte skuadra me e favorizuar per kartonin e tij, edhe pse asgje nuk e mbyllur pasi lojtari nuk eshte ende i bindur te ule pagen e tij me kalimin ne Bergamo dhe nuk e ka as vendin e titullarit te sigurte. Ne ditet e ardhshme pritet dhe nje vendim nga lojtari i cili duket se eshte shkarkuar nga drejtuesit e Milan!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu