Merkato/ Pioli nuk heq dorë nga ish-senatori i tij dikur! Milani e ka si plan “B”

Milani, siç u tha disa herë, do të përpiqet të blejë një mbrojtës qendror. Ditët e fundit, thashethemet se kuqezinjtë janë në gjurmët e Tomiyasu janë bërë gjithnjë e më këmbëngulëse.

Sidoqoftë, japonezi i Bologna kanë një vlerësim të lartë prej 25 milion euro.

Ideja e Milanit – siç raportohet nga Corriere dello Sport – do të ishte të investonte 10-15 milion dhe për këtë arsye alternativa Pezzella nuk zhduket.

FLORENCE, ITALY – FEBRUARY 09: Stefano Pioli manager of ACF Fiorentina and German Pezzella talk after the Serie A match between ACF Fiorentina and SSC Napoli at Stadio Artemio Franchi on February 9, 2019 in Florence, Italy. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Qendrori i Fiorentina-s ka një vlerësim të përballueshëm për kuqezinjtë dhe Stefano Pioli e pëlqen atë shumë. Ardhja e mundshme e Martinez Quarta te vjollcët mund të favorizojë ardhjen e ish-lojtarit të Villarrealit në Milano.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu