Merkato për Maldinin nuk ka mbaruar: studiohen 3 goditjet falas për qershorin!

Sapo i është dhënë fund merkatos së dimrit por klubet mendojnë menjëherë për projektin veror. Ky është gjithashtu rasti për Milan, i cili ka filluar të planifikojë fushatën e transferimit të ardhshëm: në veçanti, kuqezinjtë po mbajnë nën vëzhgim ata lojtarë që shohin kontratat e tyre drejt skadimit në qershor të cilët mund të lëvizin gjatë verës në një transferim falas .

Midis këtyre, siç raportohet nga Corriere dello Sport, është edhe Florian Thauvin, anësori i Marseille prej disa kohësh në fokusin e Maldinit.

Lojtari, i cili ka vendosur të mos rinovojë me francezët, është shumë i pëlqyer nga Maldini dhe Massara dhe tani qëllimi i Milanit është të fitojë ankandin dhe të sigurojë lojtarin që në javët e ardhshme.

Kuqezinjtë pastaj do të vazhdojnë të kërkojnë një zëvendës-Theo Hernandez gjatë verës: emri më i nxehtë është Matías Vina del Palmeiras, i cili mund të largohet nga Brazili për rreth 7-8 milion euro.

Nëse ky operacion nuk kalon, klubi mund të kthehet në gjurmët e Junior Firpo, për të cilin, megjithatë, Barcelona vazhdon të kërkojë 25 milion euro.

Matias Vina, il Milan ci prova: le rivelazioni di Gianluca Di marzio

Vëmendje pastaj për rolin e playmaker, në veçanti për të ardhmen e Brahim Diaz i cili është në huazim nga Real Madrid: menaxherët e Milanit do të punojnë në javët e ardhshme për të ulur koston e blerjes së spanjollit ose ata do të përpiqen të rinovojnë huazimin.

Otávio, do Porto, é o atacante de lado com mais desarmes no Campeonato  Português | futebol | ge

Nëse Diaz do të kthehej përfundimisht te Blancos, atëherë kuqezinjtë do të hidheshin mbi Otavio del Porto, i cili, si Thauvin, në qershor transferohet falas.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu