Merkato në sulm: Nga Milik te Giroud dhe Jovic, ja situata që po monitorojnë drejtuesit!

Gjatë merkatos së verës, shumë ishin të bindur se Milani kishte nevojë për një qendër sulmues, por në fund drejtuesit vendosën të mos afrojnë një zëvendës Ibrahimovic dhe të mbështesin, në mungesë të suedezit, Rebic , Leao ose të riun Lorenzo Colombo.

Në janar, megjithatë, gjërat mund të shkojnë ndryshe dhe nuk përjashtohet që kuqezinjtë të kthehen në merkato pikërisht për t’i dhënë Pioli një tjetër sulmues të pozitës së parë.

Sipas raportimit nga Tuttosport, klubi po reflekton me shumë kujdes se çfarë të bëjë, gjithashtu i vetëdijshëm për faktin se nuk do të jetë e lehtë të gjendet një lojtar i gatshëm të pranojë për të bërë alternativën ndaj Ibra.

Emri i parë në listë është Milik, por që ka pengesa rroge dhe jo vetëm, ndaj alternativa e dytë është Olivier Giroud: francezi dëshiron të largohet nga Chelsea dhe gjatë tregut të transferimeve dimërore agjentët e tij me siguri do ta propozojnë atë në disa klube italiane.

Profile të tjerë që mund të jenë me interes për Milanin janë ato të Luka Jovic dhe Mariano Diaz, të dy sulmues të Real Madrid dhe të dy afër Djallit për një kohë të gjatë në dy verërat e fundit: marrëdhëniet midis dy klubeve, siç dëshmohet nga biznesi Theo Hernandez dhe Brahim Diaz, janë të shkëlqyeshme dhe kjo mund të jetë një avantazh për të gjetur një marrëveshje të mundshme.

Ditët e fundit, emri i Mario Mandzukic, pa ekip aktualisht, u përmend gjithashtu për sulmin e Milanit, por tani për tani agjenti i tij nuk ka marrë ndonjë telefonatë nga menaxherët kuqezi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu