MERKATO/ Në garë për Leao 2 skuadra, 3 të tjera e duan si huazim

Db Milano 01/08/2020 - campionato di calcio serie A / Milan-Cagliari / foto Daniele Buffa/Image nella foto: Rafael Leao PUBLICATIONxNOTxINxITA

Mediat shtojnë më tej dyshimet për një transferim të talentit të Milanit, Rafael Leao.

Sulmuesi portugez ka bërë një sezon të pëlqyeshëm pas ardhjes së Ibrahimovic dhe talenti I tij ka rënë në sy.

Real Madrid dhe Juventus kërkojnë transferimin e tij.

21-vjeçari ka shënuar gjashtë gola dhe ka asistuar 3 herë në 33 ndeshjet zyrtare që ka luajtur këtë edicion.

Milani shpenzoi 23 milionë euro verën e kaluar për portugezin dhe duket se vështirë do ta lejojë largimin e tij.

Fiorentina,Genoa dhe Parma janë tri skuadrat që duan huazimin e lojtarit për një edicion./milanclubalbania.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu