Merkato/ Musacchio ndërlikon planet e Milanit

Dëmtimi në mes të qershorit në kyçin e këmbës, që do ta mbajë jashtë për gjithë tetorin, ka ndërlikuar planet e Milanit: Matteo Musacchio, pa KO sigurisht që do të kishte bërë gati valixhet.

Spanja është destinacioni i përzgjedhur, ku Valencia dhe Villarreal janë adresat e mundshme.

Por tani gjërat kanë ndryshuar dhe kontrata në skadencë pas më pak se një viti nuk e ndihmon aspak Milanin, që rrezikon ta humbasë futbollistin me parametra zero.

Në shkurt, Musacchio do të jetë i lirë të gjejë një skuadër të re.

Ideja e një rinovimi deri sot nuk duket se ekziston: siç raporton Calciomercato.com.

Mbetet për t’u parë e ardhmja e argjentinasit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu