Merkato Milan, rruga e shënuar: operacione të reja me huazime!

Tregu i transferimeve të Milanit, siç është njoftuar gjerësisht, po përjeton një fazë studimi, reflektimi. Së shpejti do të ketë risi dhe Milanello është gati të mirëpresë lojtarë të rinj…

Dje “Djalli” përqafoi zyrtarisht Olivier Giroud dhe Mike Maignan, të cilët, së bashku me Ante Rebic, u stërvitën nën urdhrat e Stefano Pioli, pas pushimeve shtesë për shkak të Kampionatit Evropian.

Ka shumë të ngjarë që ata të bëjnë debutimin e tyre sezonal kundër Nice në miqësoren e së shtunës në Francë.

Dy francezët janë mbërritjet e fundit. Së pari ishte radha e Fikayo Tomorit dhe Sandro Tonali, të blerë respektivisht nga Chelsea dhe Brescia, por edhe Ballo-Touré dhe Brahim Diaz. Spanjolli është kthyer gjithashtu në shtëpi – për të një hua dy-vjeçare – me numrin dhjetë.

Tani po presim të kuptojmë se kush do të jetë sulmuesi i tretë i ri (deri tani nuk kemi një pamje të qartë mbi Kaio Jorge) dhe kush do të zëvendësojë Hakan Calhanoglu.

Të gjithë i dini profilet që interesojnë Milanin por surprizat nuk përjashtohen. Pastaj – nëse Samu Castillejo do të largohej – mund të kishte vend për një anësor të ri të djathtë, me Ilicic, i cili mbetet një ide e nxehtë.

Milani duhet ta bëjë skuadrën, me shtimin e dy elementëve të tjerë, atë të mbrojtësit të djathtë, i cili mund ta bëjë Davide Calabria të marrë frymë dhe një mesfushor tjetër.

Emrat në rreshtin e parë mbeten gjithmonë ata të Diogo Dalot dhe Bakayoko. Të dy mund të mbërrijnë vetëm me formulën e huasë me të drejtën e shlyerjes.

Prandaj duhet durim. Odriozola mund të jetë një alternativë ndaj Portugezit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu