Merkato Milan – Në Spanjë të sigurtë: “Maldini e do për të synuar titullin!”

Champions është kthyer në skenë në San Siro, me Milan si protagonist. Ndeshja kundër Atletico Madrid dhuroi vetëm buzëqeshje të hidhura, por vetëdija se skuadra e Stefano Piolit mund t’i bëjë ballë kujtdo mbetet! Synimi është të rritet më tej.

Duke luftuar për qëllime të rëndësishme, ndoshta Scudetto dhe jo vetëm për vendin e katërt siç konfirmoi presidenti i Milanit Paolo Scaroni.

Maldini dhe Massara janë tashmë në punë, ata shikojnë përreth në kërkim të talenteve të rinj ose mundësive për t’u shfrytëzuar.

Në këtë hulumtim të vazhdueshëm, mund të ndodhë që nje nga objektivat e vjetra të kthehet në modë.

Njëra në veçanti ishte gjithashtu shumë afër veshjes së fanellës së Rossonerëve, por më pas asgjë nuk doli për shkak të kundërshtimit të klubit të tij vendas.

Tani, megjithatë, situata mund të kishte ndryshuar dhe dashuria e Milanit për këtë lojtar të jashtëzakonshëm ka mbetur e njëjtë…

Sipas asaj që raportohet nga mediat spanjolle, në fakt, Djalli do të kishte vënë përsëri sytë tek Angel Correa. Argjentinasi është një nga titullaret sulmues të Colchoneros, ai preferohet nga Griezmann dhe De Paul dhe kjo flet shumë për vlerësimin e Simeones për futbollistin.

Në çdo rast, arritja te numri 10 i Atletico Madrid nuk do të jetë e lehtë. Kontrata që skadon në vitin 2024 i lejon klubit spanjoll të kërkojë mes 30 dhe 40 milionë për mesfushorin sulmues. Milani e shikoi nga afër në San Siro.

Menaxhmenti i Rossonerëve vlerëson fleksibilitetin taktik të djalit. Mirë si sulmues i dytë, ashtu edhe ne krah. Argjentinasi do të ishte një xhol gjatë gjithë fazës sulmuese dhe mund të ishte “dhurata” për të synuar drejtpërdrejt Scudetto.

Sidoqoftë, gjithçka duhet të lidhet me vullnetin e Correa. Ka shumë konkurrencë paraprakisht. Nëse sulmuesi argjentinas nuk ndihet në qendër të projektit, ai mund të kërkojë shitjen. Milani duket i interesuar.

Por, jane ato 40 mln euro qe Elliott duhet te konfirmoje!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu