Merkato Milan, goditja Vlahovic: konfirmime për shkëmbimin!

G

Sezoni i komplikuar i Fiorentinës, gjithashtu i mundur nga Atalanta dhe në betejë të plotë për të shmangur rënien nga kategoria, nuk po e pengon Dusan Vlahovic.

Sulmuesi serb i lindur në vitin 2000 mbrëmë, në stadiumin Franchi, konfirmoi se po jeton një moment magjik, duke shënuar një dygolësh si një bomber i vërtetë.

Golat në Serie A, në 29 paraqitje këtë sezon, tani janë 15. Numra të rëndësishëm për një lojtar që mbushi 21 vjeç më 28 janar.

GERMOGLI PH: 11 APRILE 2021 FIRENZE STADIO ARTEMIO FRANCHI SERIE A FIORENTINA VS ATALANTA NELLA FOTO VLAHOVIC

Numrat që kanë çuar klubet e mëdha, italiane dhe jo, në gjurmët e tij.

Vlahovic ka një kontratë me Fiorentina e cila skadon më 30 qershor 2023 dhe Rocco Commisso nuk ka ndërmend ta privojë veten nga qendra e tij e sulmuit për më pak se 40 milion euro.

Një vlerësim i rëndësishëm, por qendërsulmuesi po dëshmon se vlen plotësisht sipas etiketimit të kartonit.

Milani ka qenë në gjurmët e sulmuesit, të cilin drejtuesit dhe Stefano Pioli e pëlqejnë shumë.

Natën e kaluar, gjatë ‘Sunday Sport’, gazetari Venerato konfirmoi interesimin nga ana e kuqezinjve: do të kishte pasur kontakte me agjentin e tij dhe konfirmohet mundësia e një shkëmbimi me Rafael Leao.

Siç u përmend, megjithatë, Milani nuk e pëlqen vetëm Vlahovic. Në orët e fundit bie në sy edhe vlerësimi nga Liverpool, por konkurrenca më e rëndësishme mund të vijë nga Serie A.

Interesimi i Romës është i njohur mirë: verdhekuqtë janë në ankand gjithashtu me kuqezinjtë për shërbimet e Andrea Belotti.

Te klubi verdhekuq ekziston nevoja për të gjetur një sulmues të rëndësishëm që mund të garantojë shumë gola, për të tashmen dhe për të ardhmen, duke pasur parasysh pozicionin e Edin Dzeko dhe Borja Mayoral.

Skuadra tjetër që synon të bëhet serioze në garën për Vlahovic duket se është Juventus.

Bardhezinjtë duhet të merren me të ardhmen e Cristiano Ronaldon, Paulo Dybala dhe Alvaro Morata.

Dy të parët kanë një kontratë që skadon më 30 qershor 2022 dhe një lamtumirë në verë është gjithnjë e më e mundshme. Nga ana tjetër, spanjolli zbarkoi në Torino, në huazim me të drejtën e blerjes për 45 milionë euro.

Juve, pra, mund të ketë hapësirë ​​dhe disponueshmëri ekonomike për të kryer goditjen Vlahovic.Tregu i transferimeve të Milanit, Vlahovic goditi: konfirmime për shkëmbimin

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu