MERKATO MILAN: Mesfushori mund të vijë nga Portugalia! “Record” zbulon prapaskenat

Milani nuk e kompletoi ekipin në dritaren e fundit të tregut të transferimeve dhe ka akoma role në të cilat do të ndërhyjë.

Për shembull, do të ishte e përshtatshme për të marrë një mesfushor tjetër që mund të alternojë me titullarët.

Klubi afroi Sandro Tonali që të alternohej mes Franck Kessie dhe Ismael Bennacer, por një tjetër mesfushor do të ishte i dobishëm.

Edhe Rade Krunic gjithashtu mund të luajë, por ekziston ideja për të marrë një lojtar më gati për rolin.

Midis emrave në të cilët Milani po mendon për seancën e transferimeve në janar 2021 është edhe ai i Julian Weigl.

Kjo u zbulua nga Record, i cili gjithashtu shpjegon se Benfica po kërkon rreth 25 milionë euro për shitjen e lojtarit.

25-vjeçari gjerman u transferua në Portugali në janar 2020 për 20 milion.

Pas sezoneve të kaluara në Borussia Dortmund, midis uljeve dhe ngritjeve, ai vendosi të rikthehet përsëri në Lisbonë.

Calciomercato Milan idea Weigl

Në muajt e parë që kaloi te Benfica ishte një titullar praktikisht i palëvizshëm, por me kthimin e Jorge Jesus në stolin e ekipit, situata ka ndryshuar pak.

Në fakt, Weigl ka bërë 10 paraqitje këtë sezon, por vetëm 3 si titullar. 435 minuta gjithsej në fushë.

Në ndeshjen e fundit të ligës kundër Braga ai mbeti në stol. Padyshim që mesfushori gjerman synon të bindë Jorge Jesus që t’i japë më shumë hapësirë, por në funksion të janarit 2021 ai nuk e hedh poshtë idenë e lamtumirës.

Përveç Milanit, Paris Saint-Germain po monitoron edhe situatën e Ëeigl. Duke qenë një mesfushor i talentuar fizikisht dhe teknikisht, do t’i shkonte për shtat Piolit.

Te PSG është Thomas Tuchel që e njeh atë që nga ditët e Borussia Dortmund dhe i cili mund ta shtynte Leonardo për të bërë një investim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu