Merkato – Leao nuk ofron siguri dhe garanci, mbërrin sulmuesi prej 40 mln eurosh?

“Projekti Leao vazhdon pavarësisht rolit. Ai është i ri, ka cilësi dhe pak përvojë në një kampionat të vështirë. Përcaktimi i rolit përfundimtar është i vështirë, sepse rritja ju lejon të gjeni zgjidhje më vonë. E rëndësishme është rritja e vlerës së tij”…

Stefano Pioli e mbrojti kështu në konferencë shtypi Rafael Leao..

Pas shfaqjeve të tij të fundit, është vënë në dyshim mundësia për të parë portugezin duke luajtur si sulmues i parë.

MILAN, ITALY – APRIL 21: Rafael Leao of AC Milan reacts during the Serie A match between AC Milan and US Sassuolo at Stadio Giuseppe Meazza on April 21, 2021 in Milan, Italy. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Asnjë siguri deri më tani në lidhje me lojtarin: duke filluar nga nesër, kundër Lazio, Leao po luan për vendin, siç e pranoi Pioli, me Mario Mandzukic por për të ardhmen do të shohim…

Mungesa e Zlatan Ibrahimovic – gjithashtu kundër bardhekaltërve – nuk është më një risi, nevoja për një sulmues, një qendër sulmues të vërtetë, është e qartë, dhe Leao nuk është ende sot.

Kjo është arsyeja pse blerja e një bomberi duket të jetë një përparësi në verë.

IPP20210307 Football – soccer: Serie A, AS Rom – CFC Genua 1893, Gianluca Scamacca in azione Verwendung nur in Deutschland – GERMANY ONLY PUBLICATIONxINxGERxONLY

Rrugët të çojnë mbi të gjitha në Itali, ku Dusan Vlahovic dhe Gianluca Scamacca pëlqehen.

Të dy sulmuesit, përkatësisht të lindur në 2000 dhe 1999, kanë një vlerësim prej rreth 40 milion euro. Vëmendje gjithashtu për idenë e mundshme të Andrea Belotti.

Bomberi i Torino po përballet me një udhëkryq të vërtetë: me kontratën që skadon në 2022, pa një rinovim ai do të paketojë bagazhet në verë.

Milan është në zemrën e tij, por ai gjithashtu pëlqehet edhe jashtë vendit, në Angli. Vlerësimi i tij është pak më i ulët në 30 milion euro.

Një rrugë e katërt çon drejtpërdrejt në Hollandë: edhe sot mbërrijnë konfirmimet në lidhje me Donyell Malen.

Lojtari i datëlindjes 1999 është protagonist me fanellën e PSV-së të një sezoni të shkëlqyeshëm me 25 gola dhe 9 asist.

Për ta sjellë atë në Itali, Milani do të thirret për të negociuar me Mino Raiola, agjentin e tij, me të cilin ka, siç e dimë, shumë negociata të tjera.

Edhe ai ka një vlerësim prej 40 milion.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu