MERKATO/ Kush janë dy shitjet që Milani po planifikon për blerjen e Aurier

Milani ka zgjedhur Serge Aurier për krahun e djathtë të mbrojtjes.

Interesimi i kuqezinjve është konkret dhe kanë nisur kontaktet e para.

Mbrojtësi kushton rreth 12-15 milionë euro.

“Sky Sport Italia” raporton se kuqezinjtë kanë nxjerrë në treg anësorët Davide Calabria dhe Andrea Conti, ku synohet shitja e njërit prej tyre.

AC Milan’s Italian defender Davide Calabria celebrates after scoring during the Italian Serie A football match Napoli vs AC Milan on August 25, 2018 at the San Paolo Stadium in Naples. (Photo by Alberto PIZZOLI / AFP) (Photo credit should read ALBERTO PIZZOLI/AFP/Getty Images)

Mbrojtësi afrikan, nga Bregu i Fildishtë, ka pasur paraqitje shumë të mira këtë edicion me Tottenham Hotspur, ku ka luajtur në 42 ndeshje zyrtare.

27-vjeçari ka shënuar dy gola dhe ka asistuar në tetë të tjerë me klubin londinez./milanclubalbania.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu