Merkato kuqezi: Lajm i keq nga Holanda për Milanin!

Mes objektivave të merkatos së Milanit është edhe një mbrojtës krahu të djathtë.

Një lajm i keq vjen nga Holanda. Roger Schmidt, trajneri i PSV, foli për të ardhmen e Denzel Dumfries (lojtar i kërkuar edhe nga Milani) në konferencën për shtyp përpara ndeshjes ndaj Groningen: “Dumfries do të mbetet me ne 100%, të paktën këtë sezon”.

Denzel Dumfries: Profile on Manchester United transfer target and  alternative to Aaron Wan-Bissaka

Por, sigurisht, këto deklarata shpesh bien poshtë kur paraqiten oferta, si rasti i Wesley Fofana te St Etienne që pasi trajneri Puel doli dhe tha se do të qëndronte, në mbrëmje pranoi ofertën e Leicester.

Ndaj, merkato mbetet dinamike deri në fund!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu